Projekt Z7 o pochyleniu 22°, pracownia Z500

Projekt Z7 o pochyleniu 22° pracowni Z500

Projekt Z7 jest niewielkim i tanim w realizacji domem parterowym z dachem dwuspadowym. Prosta współczesna bryła, pozwoli na szybką i ekonomiczną budowę. Wzbogacenie elewacji drewnianymi elementami doda mu dodatkowego uroku, a tym samym wzbogaci walory estetyczne. Więcej informacji na stronie pracowni Z500.

Projekt konstrukcji dachowej „Z7” w technologii MITEK. (Wizualizacja bez strychu)

Aby zobaczyć projekt konstrukcji trzeba mieć zainstalowany bezpłatny program do oglądania projektów konstrukcji „Pamir Viewer”. Projekt konstrukcji dachowej „Z7” – do pobrania tutaj.


Realizacja dachu według projektu „Z7” w technologii MITEK – firma „WEST-MALL” Prochowice.

Zakład prefabrykacji WEST-MALL dostarcza gotową więźbę w technologii MITEK.Wiązary są produkowane w oparciu o precyzyjną dokumentację produkcyjną, dzięki czemu uzyskuje się idealnie równe połacie dachowe.

Najpierw są wycinane odpowiednie elementy.Następnie są prasowane

Wiązary są wykonywane z importowanego ze Szwecji najwyższej jakości drewna konstrukcyjnego. Jest ono wysuszone komorowo oraz wystrugane. Każdy element jest badany pod względem wytrzymałości i zaklasyfikowany do odpowiedniej klasy C.Do montażu używa się dźwigu, dzięki czemu przebiega on sprawnie i szybko.Po godzinie pracy jest zamontowana połowa wiązarów.

Po dwóch godzinach dźwig zakańcza układanie wiązarów.Rozpoczęto montowanie stężeń.Dzięki technologii MITEK uzyskuje się strych w poddaszu. Wiązary stanowią równocześnie konstrukcję stropu, dzięki czemu unika się kosztownego stropu żelbetowego.

Kompletny montaż trwał tylko 4 godziny.

(Wizualizacja bez strychu)