Projekt Z10, pracownia Z500

Projekt „Z10” pracowni Z500

Parterowy dom z dachem kopertowym, wykuszem oraz kominkiem na tarasie. Projekt domu Z10 wykonano na rzucie zbliżonym do prostokąta, bryłę wzbogacono wykuszem w jadalni oraz podcieniami nad wejściem i tarasem. Budynek przykryto dachem kopertowym i stropem w konstrukcji drewnianej. Centralnie usytuowany hol dzieli parter na część dzienną-gościnną i część prywatną-sypialną. Kuchnia może zostać odizolowana lub otwarta, natomiast jadalnia poprzez połączenie z salonem, stworzy ciekawe jednoprzestrzenne wnętrze. W domu przewidziano powierzchnie pomocnicze, takie jak: spiżarka, wnęki na szafy, obszerne pomieszczenie gospodarcze oraz duża łazienka. Więcej informacji na stronie pracowni Z500.

Projekt powyższej konstrukcji można oglądać za pomocą darmowego oprogramowania „RoofCon Viewer”. Pobierz plik instalacyjny tutaj. Projekt konstrukcji dachowej „Z10” – do pobrania tutaj.


Realizacja dachu według projektu „Z10” w technologii MITEK – firma „WEST_MALL

Obejrzyj montaż konstrukcji wiązarowej technologią firmy MITEK – projekt „Z10”.

Zakład prefabrykacji WEST MALL dostarcza gotową więźbę i ją montuje. Zajmuje się też projektowaniem i wykonaniem wiązarów.

Wiązary są produkowane w oparciu o precyzyjną dokumentację produkcyjną, dzięki czemu powstają idealnie równe połacie dachowe do pokrycia.

Najpierw elementy drewniane są wycinane.

Następnie są prasowane.

Wiązary dachowe są wykonane z najwyższej jakości drewna konstrukcyjnego. Jest ono wysuszone komorowo oraz wystrugane. Każdy element jest badany pod względem wytrzymałości i zaklasyfikowany do odpowiedniej klasy C.

Do montażu wiązarów używa się dźwigu, dzięki czemu przebiega on sprawnie i szybko.

Wiązary są kolejno mocowane do wieńca.

Po 7 godzinach większość wiązarów jest już zamontowana.

Wewnątrz wiązarów tworzy się przestrzeń na strych.

Zastosowanie wiązarów prefabrykowanych pozwala na eliminację stropu żelbetowego. Dzięki temu rozwiązaniu można zaoszczędzić nawet do 14 tysięcy złotych.

Kompletny montaż trwał 16 godzin.