Projekt Topaz 3, Pracownia MG Projekt

Projekt Topaz 3 pracowni MG Projekt

Projekt domu Topaz 3 to kolejny wariant popularnego projektu Topaz. Tym razem z powiększonym garażem do powierzchni 40,6 m2 i kominkiem zewnętrznym na tarasie ogrodowym. W projekcie Topaz 3 została także powiększona kuchnia. Dom łączy w sobie tradycję z nowoczesnością. Nowoczesny styl i materiały zastosowane zostały w spokojny, stonowany sposób. Wnętrze domku zostało zaprojektowane z podziałem na jednoprzestrzenny otwarty dzienny parter z połączonych pomieszczeń salonu, jadalni i holu (z częściowym otwarciem na kuchnię i możliwym otwarciem na gabinet), oraz piętro z sypialniami domowników. Dom ma dużo przeszkleń otwierających wnętrze na ogród. Prosta w konstrukcja bryła budynku, pomimo niemałej powierzchni domu, obniża koszt realizacji budowy.  Więcej informacji na stronie pracowni MG Projekt.

Projekt konstrukcji dachowej „Topaz 3” w technologii MITEK

Projekt powyższej konstrukcji można oglądać za pomocą darmowego oprogramowania „RoofCon Viewer”. Pobierz plik instalacyjny tutaj. Projekt konstrukcji dachowej „Topaz 3” – MG_TopazIII_Viewer.

Realizacja domu według projektu „Topaz 3” – firma „MABUDO”

Zakład prefabrykacji firma MABUDO dostarcza gotowe elementy do budowy domu.

Dostarcza też gotowe wiązary na więźbę dachową w technologii MITEK.

Wiązary są produkowane w oparciu o precyzyjną dokumentację produkcyjną, dzięki czemu uzyskuje się idealnie równe połacie dachowe.

Najpierw elementy drewniane są wycinane.

Następnie prasowane.

Wiązary stanowią równocześnie konstrukcję stropu, dzięki czemu unika się kosztownego stropu żelbetowego, co daje oszczędność nawet do 14 tys. złotych.

Wewnątrz wiązarów tworzy się miejsce na strych o wielkości 32 m2.

Gotowe wiązary dachowe zostały wykonane z najwyższej jakości drewna konstrukcyjnego.

Do zmontowania konstrukcji dachu zastosowano dźwig, dzięki któremu montaż trwał tylko dwa dni.

Po ustawieniu wiązarów rozpoczęto montaż folii, kontrłat oraz łat pod pokrycie dachówką.

Montaż więźby dachowej firmy MITEK jest bardzo szybki,  trwał 2 dni.