Projekt Emma 2, pracownia HORYZONT

Projekt „Emma 2” pracowni HORYZONT

Emma 2 – nieduży, przytulny parterowy dom dla 2-4 osobowej rodziny. Dom, mimo niewielkich gabarytów, oferuje stosunkowo dużą przestrzeń mieszkalną dzięki połączeniu pokoju dziennego z jadalnią. Zastosowanie dużych przeszkleń drzwi tarasowych integruje dom z ogrodem i sprzyja wspólnemu spędzaniu czasu rodzinie wraz z zaproszonymi gośćmi. Prosta, zwarta bryła domu, dwuspadowa konstrukcja dachu gwarantują niski koszt budowy. Więcej informacji na stronie pracowni HORYZONT.

Realizacja dachu według projektu „Emma 2” w technologii MITEK – firma WEST MALL

Obejrzyj montaż konstrukcji wiązarowej technologią firmy MITEK – projekt „Emma 2”

Zakład prefabrykacji WEST MALL dostarcza gotową więźbę i ją montuje. Zajmuje się też projektowaniem i wykonaniem wiązarów.

Wiązary są produkowane w oparciu o precyzyjną dokumentację produkcyjną, dzięki czemu powstają idealnie równe połacie dachowe do pokrycia.

Najpierw elementy drewniane są wycinane.

Następnie są prasowane.

Wiązary dachowe są wykonane z importowanego ze Szwecji najwyższej jakości drewna konstrukcyjnego. Jest ono wysuszone komorowo oraz wystrugane.Każdy element jest badany pod względem wytrzymałości i zaklasyfikowany do odpowiedniej klasy C.

O godzinie 8.20 transport z wiązarami przyjeżdża na plac budowy. Wszystkie elementy konstrukcji dachu mieszczą się na jednej ciężarowce.

Następnie ciężarówka jest rozładowywana.

Wiązary są przygotowywane do montażu.

Do montażu wiązarów używa się dźwigu, dzięki czemu przebiega on sprawnie i szybko.

Wiązary są kolejno mocowane do wieńca.

Po dwóch godzinach prawie połowa wiązarów jest już zamontowana.

Wewnątrz wiązarów tworzy się przestrzeń wykorzystywana jako strych.

Zastosowanie wiązarów prefabrykowanych pozwala na eliminację stropu żelbetowego. Dzięki temu rozwiązaniu można zaoszczędzić nawet do 14 tysięcy złotych.

Montaż konstrukcji dachu trwał 8 godzin.

Proces produkcji technologią MITEK pozwala na uzyskanie wysokiej dokładności i powtarzalności wymiarów. Dzięki temu uzyskuje się idealnie równe połacie dachowe do pokrycia.